top of page

WYCIECZKI

W trakcie pobytu w Uzdrowisku Supraśl, zapraszamy do skorzystania z oferty turystycznej proponowanej przez zewnętrzne biura podróży.

Sokółka.jpg
Sokółka.jpg

SZLAK KULTUROWY PODLASIA

W programie wycieczki:

  • POCZOPEK - to wyjątkowy ogród leśny położony w Puszczy Knyszyńskiej. Wybierzemy się tam na długi spacer, a zobaczymy nie tylko wspaniałą przyrodę, ale także liczne rzeźby z drewna i kamienia. Są zegary słoneczne, drewniane domki, mostki nad strumykiem. Jest także “Przytulisko” – ośrodek rehabilitacji dzikich ptaków i drobnych ssaków. Wszystko to wkomponowane w malowniczy krajobraz miejsca obdarzonego szczególną, pozytywną mocą.

  • KRYNKI - położone nad rzeką Krynką, przy samej granicy z Białorusią. To ciekawy zakątek Polski, gdzie mieszają się kultury i wyznania, a ponadto Krynki słyną z największego ronda w Polsce i niemal na całym świecie, jedynie w Paryżu jest większe. Rondo w Krynkach ma 12 odchodzących
    ulic!

  • KRUSZYNIANY - znajdziemy tu wiele śladów tradycji tatarskich, przede wszystkim meczet i mizar.

  • BOHONIKI - znajduje się tu największy cmentarz muzułmański w Polsce i meczet z XIX wieku.

  • SOKÓŁKA - Cud Eucharystyczny w kościele św. Antoniego jest związany z przemienieniem Hostii we fragment ludzkiego serca. Objawienie to jest pierwszym w Polsce cudem eucharystycznym, ponieważ dotychczasowe objawienia były związane jedynie z Maryją.

bottom of page