TEL. 85 722 21 22
782 607 940
posiadamy certyfikat jakości ISO 9001:2015-10
WYCIECZKI
W trakcie pobytu w Uzdrowisku Supraśl, zapraszamy do skorzystania z oferty turystycznej proponowanej przez zewnętrzne biura podróży.
TYKOCIŃ I NARWIAŃSKI PN
W programie wycieczki:
-
NARWIAŃSKI PARK NARODOWY: zwany potocznie „Polską Amazonią”. Narew jest rzeką typowo nizinną, wije się licznymi zakolami tworząc labirynt. KŁADKA ŚLIWNO-WANIEWO: To drewniany pomost poprowadzony nad rzeką i jej rozlewiskami. Pierwsze co nas czeka to przeprawa pływającą platformą przez rzekę. Po zejściu z platformy poruszamy się drewnianymi kładkami nad rozlewiskami rzeki. Na środku trasy stoi wieża obserwacyjna, z której można obserwować dziesiątki gatunków ptaków oraz co najważniejsze piękne krajobrazy ciągnące się horyzontem w nieskończoność.
-
TYKOCIN: Historia tego miasteczka rozpoczyna się w latach istnienia Księstwa Mazowieckiego. Tykocin nabył prawa miejskie w 1425 r. dzięki staraniom księcia mazowieckiego Janusza I Starszego. Rządzący miastem wójtowie przekazywali władzę dziedzicznie, aż do 1542 r. Wtedy to miasto przeszło pod władanie króla Zygmunta Augusta. Duży wkład w historii Tykocina mieli Żydzi.
-
SYNAGOGA: jej wnętrze przyciąga uwagę przede wszystkim ze względu na zdobnictwo ścian. Widnieją na nich bowiem ogromne XIX– wieczne tablice z napisami w języku hebrajskim i aramejskim- cytaty biblijne i teksty modlitw. Główna sala modlitewna ma wysokość 9 metrów. W jej centralnym punkcie znajduje się birma. Jest ona swego rodzaju amboną, z której odczytywana jest Tora. Na wschodniej ścianie sali mieści się szafa ołtarzowa – Aron ha-kodesz, która przechowuje zwoje Tory.
-
RYNEK: jest wyjątkowym zabytkiem urbanistycznym miasta. Istnieje od momentu powstania Tykocina, jednak obecny wygląd zachował z XVIII w. Środek głównego placu zdobi dwumetrowy pomnik Stefana Czarnieckiego. Rynek otaczają zabytkowe budynki, a najważniejszym z nich jest kościół p.w. Trójcy Świętej.
-
ZAMEK: króla Zygmunta II Augusta na brzegu Narwi. Za jego panowania zamek stanowił rezydencję królewską z arsenałem konnym, skarbcem i biblioteką. Historia tej budowli wiąże się z takimi postaciami historycznymi jak: Janusz Radziwiłł, Stefan Czarniecki, August II Mocny i Jan Klemens Branicki. Zabytek w swoim istnieniu był kilkakrotnie niszczony, zarówno przez ludzi, jak i pożary (wejście tylko na dziedziniec)
-
Czas wolny na XXIII Tykocińskiej Biesiadzie Miodowej (możliwość zakupu lokalnych produktów)