top of page

WYCIECZKI

W trakcie pobytu w Uzdrowisku Supraśl, zapraszamy do skorzystania z oferty turystycznej proponowanej przez zewnętrzne biura podróży.

WILNO.jpg

WILNO I TROKI

W programie wycieczki:

Wilno - według legendy zostało założone po proroczym śnie księcia Giedymina. Władca śnił o stojącym na wzgórzu wielkim żelaznym wilku. Najbardziej barokowe miasto na północ od Alp, a jednocześnie, podobnie jak Rzym - położone na 7 wzgórzach. W programie zwiedzania.

  • Cmentarz na Rossie najsłynniejsza nekropolia. Spoczywa również na tym cmentarzu mama Wielkiego Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serce.

  • Ostra Brama z kaplicą i Obrazem Matki Miłosierdzia, który został zawieszony w czasach niepokoju i zagrożenia miał na zadanie bronić murów i mieszkańców Wilna.

  • Rynek Starowileński liczący 260 ha starówka zwana potocznie „muzeum pod gołym niebem” jest jednym z najlepiej zachowanych kompleksów zabytkowych we wschodniej Europie.

  • Kościoły św. Anny niewielka gotycka świątynia wybudowana 1502 r.

  • Kościół Bernardynów wybudowany w 1525 roku przez franciszkanów.

  • Mieszkanie Mickiewicza w Zaułku Bernardyńskim tutaj Wieszcz mieszkał w 1822roku. W tym 3 pokojowym mieszkaniu przygotowywał do druku Grażynę. Ekspozycja przedstawia związki poety z Litwą i Wilnem.

  • W trakcie zwiedzania dla chętnych przerwa na Mszę Św. w języku polskim

TROKI – dawna stolica Litwy. Troki są miejscem zamieszkania Karaimów – najmniejszej mniejszości narodowej na Litwie. Karaimowie – lud pochodzenia tureckiego o religii spokrewnionej z judaizmem. Zobaczymy Zamek Wielkich Książąt Litewskich: pięknie położony na wyspie jeziora Gelve. Wybudowany na przełomie XIV i XV wieku w stylu gotyckim. Był główną warownią w obronie przed najazdami krzyżackimi (wejście z pilotem na dziedziniec zamku, bez zwiedzania wnętrz)

  • Dla chętnych istnieje możliwość degustacji kuchni karaimskiej: kibinai - duży pieróg z kruchego ciasta, z nadzieniem z siekanego mięsa, pieczony w piecu, podany z tradycyjnym karaimskim rosołem

bottom of page