top of page

Korzyści z biczy szkockich


Bicze szkockie to zabieg polegający na stymulacji ciała przy pomocy strumieni wody o zmiennym ciśnieniu oraz temperaturze. Te silne bodźce pobudzają krążenie i pomagają walczyć z cellulitem. Przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z lekarzem, gdyż bicze wodne mają wiele przeciwwskazań i mogą wywołać komplikacje zdrowotne.


Bicze wodne, znane także jako bicze szkockie są zabiegiem z zakresu hydroterapii. Dostępne są nie tylko w ośrodkach fizjoterapeutycznych, ale także na basenach, w salonach SPA oraz uzdrowiskach i sanatoriach. Bicze szkockie to różnorodny sposób natrysku – zmienia się nie tylko metoda natryskowa, ale również temperatura wody. Zabieg ten ma bardzo dobry wpływ na funkcjonowanie organizmu.


Bicze szkockie silnie oddziałują na organizm, dlatego niezbędne jest ścisłe trzymanie się zaleceń lekarza. Silny bodziec dla ciała spowodowany jest dużym ciśnieniem wody skierowanej na ciało. Dzięki temu skutecznie pobudzone jest krążenie krwi, co z kolei prowadzi do lepszego ukrwienia tkanek i szybszego metabolizmu.

Pobudzone krążenie wpływa na stan skóry, ujędrniając ją. Ponadto ten rodzaj hydroterapii zmniejsza napięcie mięśniowe i pobudza zakończenia nerwowe, stymulując pracę całego organizmu.


Odczucia związane z wykonywaniem zabiegu przyśpieszają oddychanie, co wpływa na dotlenienie organizmu.


Holmed Uzdrowisko oferuje bicze szkockie zarówno w ramach kontraktu z NFZ jak i w ramach rehabilitacji komercyjnej. Przed zabiegiem konieczna jest darmowa konsultacja lekarska.------------------------------

Źródło: https://sanatoria.medme.pl/

bottom of page